Logo JLV, a.s.

Možnosti platby:

V jídelních vozech přijímáme platební karty i stravenky

Sdělte nám svůj názor

Na vašich názorech nám záleží.

Vaše podněty, návrhy nebo stížnosti nám prosím napište na adresu jlv@jlv.cz, pošlete nám SMS zprávu na číslo +420 720 001 105 nebo vyplňte tento formulář.

Děkujeme

Provozovatel:

JLV, a.s.
Chodovská 3
141 00 Praha 4

Tel.: +420 271 003 111
E-mail:
URL: www.jlv.cz

Švýcarsko

Švýcarsko je země kouzelé přírody, moudrého lidu a patří také k nejbohatším státům světa. Opravdu pohádkově vypadají nejen historická města jako Lucern, ale také krajina v této alpské zemi. Na své si ve Švýcarsku přijde opravdu každý – milovníky hor uchvátí téměř každý kousek této země, milovníky rozmanitosti tři odlišné části země, milovníky jídla proslulá švýcarská čokoláda či sýry a milovníky dopravy precizně fungující železnice i skutečnost, že v této zemi je veřejná doprava jednou z nejlepších na světě.

Do Švýcarska můžete využít pohodlí našeho lůžkového vozu, který je veden v trase Praha – Buchs SG – Sargans – Zürich a opačně. Ve stanici Buchs SG můžete využít přípoj na St. Margrethen, ve stanici Sargans na vlaky ve směru Landquart a Chur a v Curychu na spoje směřující jak do zbytku Švýcarska, tak do celé Evropy, například do Milána či do Paříže. V Basileji i v Bernu jste z Curychu za necelou hodinu, v Ženevě za necelé tři hodiny , v Miláně za tři a půl hodiny a v Paříži za čtyři hodiny. Pokud tak například ze zdravotních či osobních důvodů nevyužíváte leteckou dopravu, sníte o návštěvě Milána či Paříže a podstoupit takto dlouhou cestu autobusem je pro vás nepřijatelné, cesta lůžkovým vozem z Prahy do Curychu a návazným spojem do Paříže či Milána tak může být jednoduchým řešením.

Curych

Za návštěvu Curych rozhodně stojí. Nabízí téměř vše, co by možná od takového města čekal i málokdo. Nádherný a malebný historický střed města, příjemná předměstí i moderní architekturu a výškové budovy v širším centru. Curych leží na břehu curyšského jezera a skrz historický střed města protéká řeka Limmat. V samotném městě bydlí pouze lehce přes 400 000 obyvatel, avšak i s aglomerací početl obyvatel převyšuje jeden milion. Curych je město mnoha nej – jde o jedno z nejdražších měst na světě, ale zároveň životní úroveň ve městě patří k nejlepším na světě.

K nejvyhledávanějším památkám ve městě patří množství kostelů, především pro své jedinečné vitráže. Většina kostelů je protestantská, pětice nejvýznamnějších z nich má název Grossmünster, Fraumünster, Peterskirche, Wasserkirche a Predigerkirche. Ve druhém jmenovaném kostele se nachází trojice vitráží od Marca Chagalla a dvě vitráže od Alberta Giacomettiho.

V Curychu se nachází také mnoho proslulých muzeí či galerií, jejichž množství se blíží k padesáti. Nejvýznamnější galerií je jednoznačně Kunsthaus, kde se nachází prestižní sbírka moderního umění. Významná muzea jsou například Švýcarské zemské muzeum s jednou z nejbohatších sbírek v zemi, muzeum designu, muzeum hodin anebo muzeum FIFA, zaměřené na mistrovství světa v kopané a jeho historii.

I v okolí Curychu se nachází mnoho zajímavých lokalit. Například hora Uetliberg, ze které je krásný výhled na celé město a na jejím vrcholu se nachází proslulá restaurace Oto Kulm a vysoká rozhledna, ze které dohlédnete do vzdáleného okolí Curychu.

Pokud je pro vás Curych pouze přestupní destinací a máte málo času anebo si jen chcete zkrátit čekání na vlak, určitě nevynechejte známou Bahnhofstrasse, nejdražší ulici na světě. Od nádraží tato ulice směřuje na jih a dostanete se po ní až k jezeru, avšak zajímavou ji dělají především obchody, nabízející luxusní šperky, oblečení či hodinky.

Curych je zkrátka město, které potěší každého. Příjemná klidná atmosféra, vynikající gastronomie, krásná architektura či množství kulturních zážitků, to jsou jen některé z mnoha předností, které toto největší švýcarské město nabízí. Z místního ohromujícího nádraží Hauptbahnhof odjíždí spoje do celého Švýcarska prakticky každou chvíli a na letiště trvá cesta pouhých devět minut.

zurychzurychzurych

Z Prahy do Curychu a opačně můžete cestovat pohodlně přímým nočním spojem. Ten je tvořen jedním či dvěma lůžkovými vozy Českých drah. Více podrobností o této kategorii ubytovacích vozů naleznete zde (odkaz na stránku o lůžkových vozech: http://luzkovevozy.cz/luzkove-a-lehatkove-vozy-305fVc.html

Mezi Prahou a Curychem můžete cestovat v pohodlí lůžkového vozu již od 36 EUR! Na následujícím odkaze se Vám po zadání data jízdy zobrazí cenová nabídka ČD (odkaz na eshop ČD: https://www.cd.cz/default.htm

JLV, a.s. JLVcatering Hotel ABITO - Praha 4 Bagety a sendviče Dundee Creperie BistroPoint
Spunti Bageterie Pappata Prodejny PONT BK Team, a.s. BIO POINT JLV, a.s. Copyright © 2019
Všechna práva vyhrazena